Звіт директора Барбівської гімназії Мукачівської міської ради Закарпатської області на загальних зборах
про свою діяльність на посаді протягом 2022-2023 навчального року.
с.Барбово 13.06.2023р.
Школа - це майстерня, де формується думка
підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш
випустити з рук майбутнє
А. Барбюс
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу гімназії, оцінити мою діяльність як директора на посаді протягом 2022 - 2023 навчального року.
На цих загальних зборах я керуюся Положенням про порядок звітування директора Барбівської гімназії перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування гімназії, щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року.
У своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалася Статутом гімназії, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора гімназії, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
У сучасних умовах освіта набуває особливого значення для здобуття людиною професійних знань, навичок, мотивацій, для формування духовності, розуміння та пізнання свого існування, для виходу на новий рівень інформаційних технологій, докорінний вплив на соціальну природу людини. Перед сучасним освітнім закладом постає завдання створити комфортні умови для навчання дітей та забезпечити якісну освіту, а також бути максимально відкритим з громадськістю. Передумовами розвитку освітнього закладу в умовах Нової української школи є правильна управлінська діяльність, якісний кадровий потенціал, сучасне матеріально-технічне забезпечення, прозорість та інформаційна відкритість, формування довіри суспільства до системи освіти, гарантування її якості.
Сучасний освітній заклад повинен створювати рівний доступ всіх учасників освітнього середовища.
Загальна інформація про школу.
Барбівська гімназія є колективною власністю Мукачівської міської ради Закарпатської області. Управління та фінансування здійснюється управлінням освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля гімназії прийнята в експлуатацію 1978 року, загальна площа земельного участку – 6400м2, корисна площа – 3200 м2, площа навчально - дослідної ділянки - 0,35 га, площа спортивної зони – 800м2.
У 2022 - 2023 навчальному році у гімназії працювало 16 педагогічних працівників ( з них 1 сумісник) та 10 працівників з числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 112 учнів: 1- 4 класи - 43 учні ( ІІ групи продовженого дня); 5 – 9 класи - 69 учнів
Завдання гімназії: зробити навчання учнів якісним, щоб кожна дитина отримала освіту, що дасть їй шанс на успішне життя
Кадрове забезпечення.
У 2022 – 2023 навчальному році штатними працівниками Барбівська гімназія була забезпечена на 95%. 5 % вакансії – фізика та математика. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя.
В школі працює 16 педагогічних працівників, з них:
- вчителів з вищою освітою – 16
Вчителям встановлено такі категорії:
У розрізі базових дисциплін ситуація з укомплектованістю педагогічними кадрами має такий вигляд: середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по гімназії становить 18 год.
Методична робота та навчальна діяльність учнів.
У гімназії діє певна система методичної роботи. ЇЇ сітка створена на діагностичній основі. Вже не один рік педколектив працює над проблемою «Формування особистості, розвиток здібностей та моральних якостей учнів шляхом гуманізації та демократизації навчально-виховного процесу» Керівництво методичною роботою здійснювала методична рада, яка працює на базі шкільного методичного кабінету.
Педагогічний колектив досяг певних успіхів у всіх напрямках діяльності школи. Зросла педагогічна майстерність вчителів, завдяки успішному засвоєнню основних документів про гімназію, участь у постійно діючих семінарах, курсах підвищення кваліфікації, методичних об’єднаннях, використанню передового педагогічного досвіду.
Якщо проаналізувати успішність учнів, то із 112 учнів - 20 учнів мають високий рівень знань, низького – немає. Звичайно, ці показники потребують значного покращення. Адже у дітей потенціал є. І завдання вчителів – розвивати його .
Кількість учнів у класах
1 клас – 7 учнів;
2 клас – 13 учнів;
3 клас – 8 учнів;
4 клас – 15 учнів;
5 клас – 13 учнів;
6 клас – 15 учнів;
7 клас – 11 учнів;
8 клас – 19 учнів;
9 клас – 11 учнів
Звіт роботи методичного об’єднання
вчителів початкових класів та вихователів ГПД
за 2022-2023н.р.
У період, коли освіта України набуває кардинальних змін, виникає необхідність в оновленні методів та прийомів навчання, у залученні інноваційних методик до процесу формування в учнів предметних та життєвих компетентностей. Сучасному суспільству потрібні громадяни, які здатні приймати нестандартні рішення, творчо підходити до вирішення тієї чи іншої проблеми, самоконтролювати та самооцінювати результати своєї діяльності.
Основним завданням учителя на нинішньому етапі розвитку нашого суспільства є забезпечення виходу кожного учня на рівень базової освіти та встановлення розвитку пізнавальної та творчої активності, формування не тільки предметних компетентностей учнів, а й самоосвітніх. Тому всі аспекти навчання повинні бути спрямовані на розвиток творчої особистості, розкриття обдарованості кожної дитини.
Керуючись методичною проблемою гімназії, методичне об’єднання вчителів початкових класів у 2022-2023 навчальному році розпочало працювати над проблемою: «Удосконалення методичної компетентності вчителя шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій».
Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в навчанні інноваційних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів.
Головним напрямком у роботі методичного об’єднання вчителі обрали модернізацію освітнього процесу шляхом впровадження інноваційних технологій.
Одним із шляхів підвищення професійної компетентності педагога є атестація, яку кожен вчитель проходить раз на 5 років.
У 2022-2023 навчальному році згідно графіка атестації педагогічних працівників, були проатестовані 2 вчителі початкових класів та 2 вихователі групи продовженого дня Терпай Іванна Іванівна ( І категорія), Лендєл Вікторія Василівна ( ІІ категорія), Годьмаш Андріанна Василівна ( ІІ категорія), Гутій Ангеліна Василівна ( ІІ категорія). За результатами атестації вчителям присвоєно відповідні категорії.
Усі члени методичного об’єднання активно долучились до вивчення і обговорення нових документів МОН України, що стосуються реформи освіти. Вчителями , які проходили атестацію за період 2022-2023 н.р.проведено відкриті уроки та виховні години.
Кожен учитель та вихователь брав участь у роботі МО: готували доповіді, ділилися досвідом через відкриті уроки, презентації, виставки дидактичного матеріалу, портфоліо, майстер-класи, виховні заходи.
При плануванні роботи МО враховується досвід учителів, їх педагогічна майстерність, творчі й організаторські здібності, рівень знань учнів з навчальних предметів.
Завданнями методичного об’єднання на 2022/2023навчальний рік було:
1. Будувати роботу МО згідно з Державною національною програмою «Освіта» (Україна ХХІ ст.), Законом України «Про освіту», Законом «Про мови в Україні», Концепцією загальної середньої освіти, Державною програмою «Вчитель», Державними стандартами базової і повної середньої освіти, концепцією державної мовної політики в Україні та методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України щодо викладання в початковій школі.
2. Впровадження особистісно-орієнтованого та діяльнісного підходів в організації роботи членів МО.
3. Створення умов для успішного впровадження Концепції Нової української школи, Державного стандарту початкової освіти на засадах компетентнісного підходу.
4. Створення гуманного соціокультурного середовища для самовираження, самоактуалізації, самоствердження та самореалізації кожного вчителя, його повноцінного професійного розвитку й особистісного самостановлення.
5. Задоволення особистісних освітніх потреб вчителів.
6. Формування єдиного освітньо-методичного простору для професійного зростання педагогів.
7. З метою вдосконалення розвивального середовища роботу МО спрямувати на формування в учнів ключових компетентностей, які передбачають їх особистісно–соціальний та інтелектуальний розвиток.
8. Систематично працювати з обдарованими і здібними учнями, залучати їх до участі в різноманітних конкурсах учнівської творчості, олімпіадах, конкурсах.
9. Розвиток в учнів самостійного критичного та креативного мислення, навичок інтерактивного здобування знань.
За навчальний рік було заплановано 5 засідань шкільного методичного об’єднання.
Однак поряд з позитивними результатами в роботі методичного об’єднання є ряд недоліків:
- мале висвітлення власних педагогічних доробок у педагогічній пресі, на просторах інтернету;
- низький рівень навичок самоаналізу вчителів та самоконтролю учнів;
- потребує покращення робота з обдарованими учнями.
У 2023 - 2024н.р. методичне об’єднання буде працювати над такими завданнями:
Методичне об’єднання продовжить працювати над проблемною темою:«Створення умов для самореалізації кожного щколяра в усіх видах діяльності, які сприяють духовному та інтелектуальному зросту учнів»
Раціональне поєднання колективної мудрості та індивідуальної творчості дає змогу віднаходити нові шляхи до вершин педагогічної майстерності за умов здорового психологічного мікроклімату в колективі, що ґрунтується на взаємоповазі, вмінні радіти за успіхи іншого і вітати те, що вирізняє кожного з-поміж решти, – самобутню творчу індивідуальність.
Звіт роботи методичного об’єднання
вчителів суспільно – гуманітарного циклу
за 2022-2023н.р.
У 2022 – 2023 н. р. методоб’єднання вчителів суспільно - гуманітарного циклу працювало над реалізацією завдань, поставлених законами України «Про освіту», новим Державним стандартом базової середньої освіти в ЗЗСО, по формуванню і розвитку соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовкою до професійного самовизначення. ШМО працювало над такою проблемою:«Сучасні інноваційні технології навчання та їх використання на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу з метою активізації діяльності, розвитку особистості учнів, підвищення якості знань»
Методична
робота членів МО була спрямована на реалізацію таких завдань:
1) удосконалення науково-теоретичної, психолого-педагогічної, методичної і
фахової підготовки членів МО;
2) здійснення інформаційно-нормативного, методичного забезпечення педагогів;
3) вивчення і впровадження перспективного педагогічного досвіду;
4) узагальнення та обмін досвідом успішної педагогічної діяльності;
5) впровадження найбільш ефективних технологій навчання та виховання школярів;
6) удосконалення роботи вчителів щодо підвищення ефективності в набутті учнями
міцних знань;
7) здійснення інформаційно-нормативного, методичного, психологічного
забезпечення вчителів;
8) регулярно проводити огляд новинок методичної та художньої літератури;
9) активізувати позакласну роботу з навчальних предметів, розвиваючи при цьому
творчі здібності учнів;
10) проводити індивідуальну роботу з обдарованими і з невстигаючими учнями;
11) організувати проведення у школі тижні рідної мови та української літератури
, історії, іноземної мови,
правознавства.
У роботі застосовувалися такі інтерактивні форми діяльності , як круглі столи, семінари, тренінги, педагогічні конференції, майстер-класи, де здійснювалися практичні обговорення та аналіз змісту навчальних програм, надавалася дієва допомога членам МО в реалізації завдань, що стоять перед педагогами.
Протягом навчального року були проведені наступні предметні тижні: правознавства, української мови та літератури, Шевченківські дні, іноземної мови згідно річного плану роботи гімназії. Під час проведення позакласних заходів усі вчителі враховували вікові особливості учнів, їх побажання.
У цьому навчальному році було заплановано і проведено шість засідань.
У серпні 2022 року відбулось
організаційне засідання ШМО вчителів суспільно – гуманітарного циклу , на якому
члени ШМО обговорили план роботи на рік, інструктивно-методичні рекомендації
щодо вивчення предметів суспільно-гуманітарного циклу у 2022-2023 н. р., опрацювали інструктивно-методичні листи МОН
України, модельні навчальні програми та підручники НУШ (5 клас), а також
навчальні програми, підручники для 6-9 класів. Учителі, що атестуються у 2022 – 2023н.р. ознайомились із Типовим положенням про атестацію педагогічних
працівників.
Під час засідання ШМО у
жовтні члени ШМО обговорили нові підходи у викладанні української мови та
літератури у 5 класі НУШ; про проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських
учнівських олімпіад, конкурсу ім. Петра Яцика; мовно-літературному конкурсі учнівської та
студентської молоді ім. Т. Шевченка та підготовку учнів до
II (районного) етапу та участь учнів у ІІ
етапіпредметнихолімпіад .
У грудні на засіданні вчителів ШМО педагоги обмінялися досвідом роботи по впровадженню сучасних форм і методів НУШ на уроках суспільно-гуманітарних дисциплін.Також було проведено підбиття підсумків роботи методичного об’єднаннявчителів-предметників за І семестр 2022-2023 н. р.
У лютому члени ШМО на черговому засіданні провели скарбницю творчих ідей, де обмінялися практичним досвідом роботи, упроваджуючи інноваційні технології на уроках. Було заслухано творчі звіти учителів, що атестуються
Підсумки роботи методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу за 2022-2023 навчальний рік, складання перспективного плану методичного об’єднання на наступний 2023-2024 навчальний рік було розглянуто на 6 засіданні, яке було проведено в травні.
Аналізуючи роботу МО можна зробити такий висновок, що поряд із використанням наявних програмних продуктів для вивчення нових тем вчителі практикують власні презентації для подачі матеріалу, а також залучають учнів до створення проектів, презентацій. Це зацікавлює школярів, розвиває їхні творчі здібності, ініціативу, адже у процесі виконання завдання вони ознайомлюються з теоретичним матеріалом, опрацьовують рекомендовану літературу, добирають цікаві вправи, обмірковують, як усе оформити й подати. Таким чином вчителі досягають реалізації важливих навчальних цілей, зокрема формують в учнів мотивацію до навчання.
Аналіз работи
методичного об´єднання учителів
природничо-математичного циклу
за 2022 – 2023 навчальний рік
У 2022 – 2023 навчальному році у методичному об´єднанні учителів
природничо-математичного циклу працювало 5 вчителів.
Науково-методична проблема МО природничо-математичного циклу: «Реалізація компетентнісного підходу на уроках природничо - математичного циклу для адаптації здобувачів освіти в соціумі».
Завдання, які поставлено на 2022– 2023 навчальний рік:
Ø систематично аналізувати якість роботи вчителів природничо-математичного циклу;
Ø передбачити моніторингові дослідження рівня творчої активності вчителів;
Ø під час атестації вчителів природничо-математично циклу ШМО приділяти особливу увагу якості самоосвіти, своєчасності і результативності курсової перепідготовки;
Ø впроваджувати інноваційні процеси і навчальні програми, підтримка і аналіз інформаційної діяльності;
Ø спрямовувати роботу на створення цілісної системи психолого-
педагогічного супроводу розвитку особистості здобувача освіти з метою
самореалізації кожної дитини у творчому освітньому середовищі;
Ø систематично аналізувати зміст діючих програм та підручників з метою переорієнтації процесу навчання з інформативної форми на активізацію самостійної роботи учнів через впровадження інформаційних технологій;
Ø впроваджувати нові дидактико-методичні засоби з метоюрозвитку творчої особистості.
На протязі всього навчального року учителя методичного об´єднання впроваджували методичні прийоми та сучасні педагогічні технології за предметами математики, фізики, інформатики, біології, хімії, природознавства та географії, образотворчого мистецтва та трудового навчання, основ здоров`я з метою підвищення мотивації до навчання та сприяли розвитку компетентності учнів.
У своїй роботі учителі МО використовували наступні технології:
· Традиційні (підручник, лабораторні та практичні роботи, наочні матеріали).
· ІКТ (навчальні електронні посібники, електронні журнали, отримання додаткової інформації за допомогою Інтернету, презентації, мультімедійні приладдя), онлайн - тестування, онлайн-олімпіади та конкурси.
Вчителі методичного об´єднання - активно використовували мережу Інтернет, вміло застосовували отриману інформацію як на своїх уроках так і під час позаурочної діяльності. З метою розвитку професійної компетентності неперервно та систематично підвищують свою кваліфікацію.
Всі вчителі методичного об´єднання природно-математичного циклу нашої гімназії беруть активну участь у міських, обласних та всеукраїнських семінарах; вебінарах;марафонах; онлайн-конференціях; веб-вітринах; педагогічних онлайн-дебатах; курсах; творчих звітах; онлайн-лабораторії за предметом.
Одним із основних завдань, що стоїть перед учителями МО єсистематична робота з сильними, талановитими учнями, підготовка їх к предметним олімпіадам, конкурсам, турнірам, за що отримують сертифікати учасників та дипломи переможців.
Під час роботи над науково-методичною проблемою, кожен учитель визначає коло питань для вивчення, ставить дві мети:
· Дослідницьку (критерії, методи, форми, принципи навчання);
· Практичну (методичні рекомендації, збірники завдань, програми); планує
вивчення спеціальної літератури, сучасного досвіду своїх колег, творчу співпрацю, прогнозує кінцевий результат.
Відвідуючи уроки колег, члени МО прийшли до висновку, що використання сучасних освітніх технологій сприяє реалізації компетентнісного підходу на уроках природничо - математичного циклу для адаптації здобувачів освіти в соціумі, розвиває індивідуальні здібності учнів, робить урок і позакласні заходи доступними,наочними, інформаційно насиченими, допомагає якісніше зрозуміти і засвоїти навчальний матеріал.
Всі учителі на своїх уроках (як при очному навчанні так і на дистанційному) та у позаурочний час намагаються розвинути творчий потенціал, критичне та логічне мислення здобувачів освіти, враховуючи здібності, інтереси, цінностні орієнтації через різноманітні форми та методи навчання, дослідницькі роботи.
Виходячи з вищесказанного, методичне об´єднання учителів природничо-математичного циклу на 2023 – 2024 навчальний рік буде вирішувати наступні завдання:
1. Продовжувати вести активну роботу по впровадженню сучасних освітніх
Технологій (особливу увагу приділити STEM-технологіям).
2. Удосконалювати роботу при очному та дистанційному навчанні здобувачів освіти.
3. Створювати умови для самореалізації всіх учасників освітнього процесу
шляхом активізаціїї пізнавальної діяльності здобувачів освіти, розкриттям їх творчого потенціалу і участі в інноваційній діяльності.
4.Продовжити роботу з талановитими та обдарованими дітьми.
5. Підвищувати рівень мотивації і якість знань учнів через
залучення їх у різні види роботи.
У листопаді вчитель етики Товт Г.І. провела НАВЧАЛЬНО – МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР ВЧИТЕЛІВ ДУХОВНО – МОРАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ НА ТЕМУ: ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ: ЕМПАТІЯ.
У квітні вчитель математики Мейсар Н.М. провела навчально – методичний семінар для вчителів математики на тему: ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ЕЙДЕТИКИ ТА МНЕМОТЕХНІКИ НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ.
Аналіз виховної роботи Барбівської гімназії
за 2022– 2023 навчальний рік
Впродовж навчального 2022-2023 року на педрадах були обговорені ряд питань з виховної роботи:
1). Про затвердження річного плану практичного психолога (31.08.2022р.)
2). Доповідь на тему:" Формування здорового способу життя дітей - одне з головних завдань школи і сім'ї. (31.10.2022р.)
3). Психолого-медико-педагогічна характеристика учнів 1-го класу. (21.12.2022)
У період з 2022- 2023 н.р. у Барбівській гімназії функціонувало 5 гуртків:
1. Фольклористика ( 18 учнів);
2. Хореографія (16 учнів);
3. Оздоровчий волейбол (16 учнів);
4. Дебати ( 16 учнів);
5. Декоративно-ужиткове мистецтво (16 учнів).
Одним із пріоритетних напрямків роботи в цьому навчальному році було національно-патріотичне виховання. Патріотичне виховання має на меті виховання національної свідомості, любові до землі та до свого народу. З метою реалізації принципів національно-патріотичного виховання у дитячому середовищі у закладі було проведено День миру, День Збройних сил України, присвячений День Гідності та Свободи України, День Соборності України, вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні «Небесна Сотня України – сини, що в небо відлетіли», День єднання, День проголошення Карпатської України, гру «Найкмітливіший» до Міжнародного дня рідної мови, конкурс «Кращий знавець творчості Тараса Шевченка», День Чорнобильської трагедії «Мій біль – Чорнобиль», День пам’яті та примирення, виховні заняття на тему «Народні та державні символи», відео-звернення до Дня захисника України, участь у всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «СОКІЛ» (Джура).
Основним питанням виховної роботи військово-патріотичного виховання школи було формування здорового способу життя, яке мало місце практично у всіх заходах впродовж навчального року. З метою фізичного виховання учнів, розвитку в них інтересів до занять спортом у гімназії проводилися різні спортивні змагання. Учні були постійними учасниками та переможцями спортивних змагань міського рівня, а саме: спартакіада з туризму до Всесвітнього дня туризму, спартакіада-змагання з техніки пішохідного туризму «Золота осінь 2022», Велосипедний маршрут Барбово-Дерцен, День туризму, З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного фізичного та психічного розвитку дітей протягом навчального року робота проводилася класними керівниками на годинах спілкування, в позаурочний час, перед екскурсіями та культпоходами.
У гімназії активно діє система самоврядування. Ця система покликана реалізувати організаційний, творчий та науковий потенціали школярів. Структура самоврядування досить проста: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Крім цього у кожному класі були також сформовані органи учнівського самоврядування, обрані старости класів та їх заступники з різних питань: освіти, праці, здоров’я та спорту, культури та інше. Це дало змогу залучити до справ школи значну кількість дітей. Кожна з комісій розробила плани, відповідно до яких організовувала свою роботу. Робота учнів в учнівському самоврядуванні посприяла вихованню в учнів вміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму.
Дитяче самоврядування було ініціатором та організатором проведення благодійних акцій. А також школа прийняла участь у благодійних акціях:
«Смілива гривня», збір солодощів для ЗСУ, участь у акції «Мільйон для ЗСУ».
Впродовж року проводилися заходи щодо профілактики шкідливих звичок:
1) Бесіда з учнями школи "Шкідливість алкоголю і тютюну".- 23.11.2022р.
2) Виставка учнівських малюнків, плакатів: "Шкідливість алкоголю, куріння, наркотиків". (Грудень).
3).Бесіда-диспут: "Шкідливі звички, чи життя собі на втіху". (Лютий).
Суттєву роль у здійсненні системи роботи гімназії з виховання свідомого громадянина України зі сформованою життєвою компетентністю є діяльність з превентивного виховання, до заходів якого входить попередження злочинності та правопорушень, виявлення негативних змін у поведінці учнів, вивчення причин і умов, що сприяли їм, надання консультативної допомоги підліткам з девіантною поведінкою.
Були проведені такі заходи щодо створення безпечного освітнього середовища, профілактики правопорушень, вживання алкогольних напоїв, наркотичних і психотропних речовин та тютюнопаління:
1). Формування складу ради профілактики правопорушень (вересень).
2). Конференція з учнями 8-9 класів: "Наркоманія - ворог людства. - 24.09.2022р.
3). Акція "16 Днів проти насильства" (26.11.2022р.).
4). Диспут: "Кримінальна відповідальність неповнолітніх"(29.11.2022р.).
5). Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Бесіда: "СНІД і як запобігти захворюванню".
6). Відзначення дня прав людини. Виступ учнів (10.12.2022 р.).
7). Бесіда: "Про важливість бути дисциплінованим" (09.02.2023 р.).
8). Відзначення Всесвітнього Дня здоров'я. (7 квітня).
У зв'язку з поширенням випадків булінгу (цькування), домашнього насильства, торгівлі людьми та інших видах насильства було проведено ряд заходів. Відповідно до Наказу №28 "а" - г "Про створення безпечного освітнього середовища та попередження і протидію булінгу (цькуванню) у 2022-2023 навчальному році, було створено План заходів щодо протидії булінгу, постійну діючу комісію з вявлення булінгу. Класними керівниками проводилися профілактично-просвітницькі заходи з профілактики булінгу (цькування), жорстокої та протиправної поведінки, конфліктів в учнівських та педагогічних колективах. Педагогічні працівники регулярно брали участь у семінарах, нарадах щодо протидії булінгу. Був проведений Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Системну роботу практичний психолог закладу освіти проводив з вчителями, батьками та учнями на теми: "Школа дружби до дитини", "Булінг. Кібербулінг та агресія в Інтернеті. Способи розпізнання і захисту дитини".
До роботи з дітьми залучалися представники поліції та велася співпраця з фахівцями у справах дітей, соціальної служби сім'ї, щодо профілактики роботи з питань попередження булінгу (цькування).
Інформація щодо профілактики булінгу була розміщена на сайті закладу освіти ( наказ, план заходів з запобігання та протидії булінгу, алгоритм дій у разі вичвлення фактів булінгу, зразок заяви про випадки булінгу, зразок протоколу засідання комісії з розглядів випадку булінгу тощо).
Були проведені заходи в рамках акції "16 днів проти насильства" практичним психологом, педагогом-організатором та класними керівниками.
В постійній співпраці з батьками були класні керівники. На онлайн та офлайн батьківських зборах, індивідуальних бесідах з батьками розглянуті питання:
- результати навчання учнів;
- відвідування навчальних занять;
- стан дитячого травматизму;
- аналіз стану дисципліни;
- профілактика захворювань;
- питання профорієнтації;
- підготовка до державної підсумкової атестації;
- літнє оздоровлення учнів;
- безпека життєдіяльності учнів в літній період „Про запобігання всім видам дитячого травматизму”
- шкідливі звички;
- правова освіта.
В гімназії активно ведеться співпраця з ССД, правоохоронними органами та органами місцевого самоврядування. З учнями девіантної поведінки постійно проводилася відповідна робота: профілактичні бесіди, відвідування учнів вдома, розмова з учителями з приводу поведінки на уроках. До роботи з вищеназваними сім’ями та учнями залучалися медпрацівники, практичний психолог, кримінальна поліція, служба у справах неповнолітніх.
Адміністрація гімназії постійно підтримувала зв’язки з громадськими установами, з органами виконавчої влади, службою у справах дітей, у проведенні гуманітарних акцій, оперативної допомоги проблемним дітям.
Були проведені тематичні зустрічі здобувачів освіти з представниками поліції з планування проведення просвітницької роботи щодо запобігання булінгу (цькуванню) в учнівському середовищі.
В гімназії є дитина, яка зазнала сімейного насильства. До роботи з цією дитиною була залученна ССД, ведеться постійний нагляд педагогічними працівниками та працівниками поліції.
Учні гімназії брали участь у конкурсах художньо-естетичного виховання та сприяння творчого розвитку особистості та отримали:
- І місце у номінації "Флористична новорічна картина чи колаж" в загальноміському конкурсі "Новорічна композиція" серед учнів та учнівських колективів закладів загальної середньої освіти Мукачівської ТГ;
- ІІ місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фото та відео аматорів "Моя Україно!" у номінації "Флора і фауна".
Спортивні змагання:
- участь у міській спартакіаді з туризму до "Всесвітнього дня туризму".
- участь у туристичній спартакіаді - змаганні з техніки пішохідного туризму "Золота осінь-2022".
- участь у туристичних спортивних змаганнях з техніки велосипедного туризму "Осінні старти-2022".
- участь у змаганнях з волейболу серед збірних команд юнаків;
- участь у міській спартакіаді V етапу 34-ї туристичної спартакіади з техніки водного туризму;
- участь у І етапі Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Джура".
Отримали:
- ІІІ місце за участь у конкурсі стрільби у І етапі Всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Джура".
Згідно річного плану школи та наказів відділу освіти у гімназії було організовано та проведено такі місячники:
1. Місячник безпеки життєдіяльності.
2. Місячник правових знань.
3. Місячник здорового способу життя.
4. Місячник національно-патріотичного виховання.
5. Місячник морально-етичного виховання.
6. Місячник естетичного виховання.
7. Місячник національної культури.
8. Місячник екологічного виховання і благоустрою.
9. Місячник сімейно-родинного виховання.
10.Місячник громадянського виховання.
Було проведено традиційні шкільні свята: День Знань, День працівника освіти, Осінній ярмарок, День українського козацтва, День української мови та писемності, День Гідності та Свободи України, Міжнародний день толерантності, Міжнародний день боротьби зі СНІДОМ, Зимові вечорниці, День Святого Валентина, Міжнародний день рідної мови, свято «Рідне слово – диво калинове», День пам’яті Героїв Небесної Сотні, День пам’яті Чорнобильської катастрофи, День пам’яті та примирення, День вишиванки, День матері, свято Останнього дзвоника.
Екологічне виховання
та формування здорового способу життя
У рамках екологічного виховання 2022 - 2023 н.р. відбулись трудові екологічні десанти з покращення та благоустрою прилеглої до гімназії території, місячники з благоустрою. Наша гімназія брала участь у акції Flower for school, де нам було надіслано 500 цибулин різних квітів. У березні 2023 року на прилеглій до гімназії території було насаджено нові кущі та квіти. Треба відмітити, що всі класи протягом року старанно доглядали за закріпленими за ними ділянками. Вони самостійно висаджували квіти. У вересні цього року відбудеться передача наступним класам.
Попрацювали на шкільному подвір’ї і вчителі гімназії, і техперсонал. Наші учні взяли участь в прибиранні території біля пам’ятників: пам’ятник невідомому солдату та Обеліску Слави.
Проведено заходи присвячені річниці Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять» (музейний урок-реквієм), проведено «Свято туризму і спорту».
В гімназії проводились профілактичні заходи, спрямовані на попередження алкоголізму, наркоманії серед неповнолітніх. Протягом цього навчального року шкільна медсестра проводила бесіди з учнями про шкідливість вживання наркотичних речовин та здоровий спосіб життя.
Практичним психологом протягом 2022 – 2023 року проведені заходи з метою виконання статті 56 Закону про освіту України та Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації»:
· вивчення соціометричного статусу кожного учня школи з метою подальшої індивідуальної роботи;
· вивчення самооцінки, особливостей саморегуляції, емоційних особливостей кожного учня та рівень агресивності (методика Л.А. Радзіховського «Особливості саморегуляції», ДОН Збарського, проективні методики «Кактус», «Невідома тварина»);
· проведення годин спілкування з учнями з питань пропаганди здорового способу життя, репродуктивного здоров’я: «Тютюн, алкоголь та здоров’я» (8-9 класи)
· анкетування учнів з питань шкідливих звичок (5-9 класи).
Також були проведені бесіди та тренінги щодо запобіганню булінгу в кожному класі гімназії
Морально-правове виховання
Морально-правове виховання учнів гімназії реалізувалося через проведення тижня правової освіти у жовтні 2022 року, Всеукраїнського тижня права у грудні 2022 року, тижнів боротьби з наркоманією, алкоголізмом, тютюнопалінням, тижня історії та правознавства, конкурсу плакатів та малюнків «Права очима дітей», батьківських зборів, лекцій для батьків, тематичних виховних годин:
- «Права дитини» (1-4 класи);
- «Особливості відповідальності неповнолітніх» (5-6 класи);
- «Проти насилля в сім’ї» (7-8 класи);
- «Стосунки між однокласниками в учнівському колективі» (7-9 класи)
Радою профілактики школи практикувались такі засоби впливу:
- винесення офіційного попередження про відповідальність за навчання та виховання дітей батьками.
- винесення офіційного попередження за протиправну поведінку учнів.
- термін для виправлення своєї поведінки інші.
Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та їх батьками за місцем мешкання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі.
Важливе місце у системі профілактики правопорушень серед учнів відводиться робота з батьками.
Було проведені такі психологічні семінари: “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція” – з питань протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження.
· “Не смійся з мене” – з питань попередження шкільного булінгу, набуття навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій.
Відбулася зустріч учнів з начальницею сектору ювенальної превенції відділу превенції Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області - Ільтьо Мариною Володимирівною, Маляром Михайлом Васильовичем - поліцейським офіцером громади, Куцик Тетяною Михайлівною - головним спеціалістом відділу дошкільної та позашкільної освіти управління освіти, культури, молоді та спорту та Орос Любов‘ю Павлівною - головним спеціалістом з питань обліку та соціального захисту дітей, що опинились у складних життєвих обставинах.
Художньо-естетичне виховання та сприяння творчому розвитку особистості
Впровадження художньо-естетичного виховання, культури, емоційного сприйняття навколишнього світу, самосвідомості та естетичного смаку в музиці, кіно, архітектурі, побуті учнів наполегливо проводили класні керівники, вчителі, адміністрація школи.
Учениця 5 класу Курцеба Дарина нагороджена грамотами Управління освіти, культури, молоді та спорту за такі номінації:
- І місце у номінації “Флористична новорічна картина чи
колаж” в загальноміському конкурсі “Новорічна композиція” серед учнів та
учнівських колективів закладів загальної середньої освіти Мукачівської ТГ;
- ІІ місце у І етапі Всеукраїнського
конкурсу робіт юних фото та відео аматорів “Моя Україно!” у номінації “Флора і
фауна”
Родинно-сімейне виховання
Родинно-сімейне виховання здійснювалось через систему заходів, спрямованих на виховання поваги до родини, турботливого ставлення до рідних, близьких, прищеплення традиційних сімейних цінностей.
Протягом навчального року в 1-9 класах проводилася робота з цього напрямку:
- батьківські збори в 1-9 класах за результатами навчальної та виховної роботи за семестр;
- загальношкільні батьківські збори з питань підготовки до нового навчального року загальношкільний захід до Дня матері «Найсвятіше в світі слово – мати»
захід до Міжнародного Дня сім’ї «Сім’я – ключ до щастя».
Робота бібліотеки
Невід’ємною складовою науково – освітянського та інформаційного простору є бібліотеки, які накопичують, зберігають і поширюють знання, що зафіксовані у друкованих та інших носіях інформації.
У Законі України «Про загальну середню освіту» важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі у закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги. Саме вона сприяє формуванню культури читання, саморозвитку особистості дитини, підвищенню інформаційної, освітньої, пізнавальної, інтелектуальної діяльності гімназистів.
Робота бібліотеки ґрунтується на таких нормативно-правових документах:
Конституція України;
Закон України «Про бібліотеку і бібліотечну справу»;
Закон України «Про загальну середню освіту»;
Положенні «Про шкільну бібліотеку».
Основні завдання бібліотеки:
- сприяти реалізації державної політики в галузі освіти;
- виховувати у школярів інформаційну культуру, культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її послугами, довідковим апаратом;
- сприяти самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи.
Найважливішим завданням шкільної бібліотеки є якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх гімназистів. Задачі, які стоять перед бібліотекою для виконання цього завдання: облік, обробка, розміщення підручників, зберігання фонду.
У навчальному році бібліотека проводила роботу , яка базувалась на принципах ціннісних орієнтирів розвитку особистості гімназистів: гуманізму, моральності, працелюбності та відповідальності, формування правової, інформаційної, екологічної та трудової культури, здорового способу життя.
Протягом року проводилися рейди перевірки підручників, заходи, які допомагають зберегти підручник та вчать гімназистів дбайливому ставленню до книги. Проводиться відповідна робота з боржниками. Бібліотечним активом зі збереження підручників проведені рейди щодо оцінки стану підручників гімназистів.
За змістом фонд бібліотеки представлений різногалузевою літературою: історичною, художньою, природничо-науковою, суспільно-політичною( в тому числі педагогічною та психологічною), мовознавчою та літературознавчою, а також значною кількістю довідкової(словники, довідники, енциклопедії та бібліографічні покажчики) л.
На початку навчального року забезпечено вчителів та гімназистів навчальними підручниками та навчально-методичною літературою.
Протягом року у бібліотеці проводилися різні заходи.
Проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (з 01.10.2021 по 31.10.2021р):
-Бібліотечний урок «Посвята в читачі» для 1класів;
-Виставка малюнків до улюблених книг;
-Акція «Подаруй бібліотеці книгу»;
-Операція « Живи книго!»;
-Конкурс читців;
Гімназисти брали активну участь у всіх видах роботи, запропонованих бібліотекарем.
Бібліотекар постійно організовував тематичні книжкові виставки:
-«Прапор – державний символ України»;
-«Новинки літератури»;
-Виставка творів відомих письменників;
-«Збережімо ліс!»;
-«Учитель – звучить гордо»;
-«Козацькому роду нема переводу»;
-«Гордість нашого краю»
- «Небесна сотня»
-«Такого ще земля не знала» (Пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 років);
-Виставка збірок відомих письменників;
-Виставка до «Дня української писемності та мови»;
-Виставка до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;
Доброю традицією стали бібліотечні уроки:
-« Мандрівка книжковим містом» - 1 клас
- « Основні елементи книги»- 2 клас
- « Щоб книжка довше жила»- 3-4 класи
Бібліотекар брала участь у міських семінарах бібліотекарів, педагогічних радах, методичних засіданнях.
Бібліотекарем ведеться робота щодо поновлення фондів бібліотеки, покращення комплектування шкільної бібліотеки методичною, науково-популярною, довідковою, енциклопедичною, художньою літературою, періодичними виданнями. Стала традиційною акція «Подаруй бібліотеці книгу».
Постійно проводяться екскурсії до бібліотеки.
За допомогою різних форм роботи, які пропонуються бібліотекарем, гімназисти збагачують свій багаж знань про державні символи України, про свій рідний край і його історію; вчаться бережливо та охайно ставитися до книг. Дана робота дає змогу вкотре додати дітям часточки загальнолюдських цінностей, гуманізму, милосердя, духовності і, звичайно ж, любові до книг.
Учнівське самоврядування
Організація дитячого самоврядування в гімназії у 2022-2023 навчальному році проводилась відповідно до нормативно-правової бази, зазначеної в державних документах, згідно з планом роботи гімназії.
Протягом року проводились тематичні та робочі лінійки. Тематичні були спрямовані на формування свідомої поведінки школярів, профілактики алкоголізму та тютюнопаління, запобігання нещасних випадків та попередження правопорушень, а також присвячувалися визначним подіям в житті суспільства. Учні нашої гімназії разом з класними керівниками відвідали Мукачівський драматичний театр, Мукачівський замок «Паланок», кінотеатри та парки відпочинку.
Соціальний захист.
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у гімназії, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:
- тимчасово переміщені особи – 1
- діти, батьки яких є учасниками у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, забезпеченні їх здійсненні – 2
- напівсироти – 2;
- позбавлених батьківського піклування – 0;
- дітей з інвалідністю – 2;
- малозабезпечених -0;
- багатодітних – 14 сімей ( 30 дітей)
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації гімназії.
Профорієнтаційна робота.
Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота у нашій школі здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють позакласні виховні заходи.
Значна профорієнтаційна робота з учнями, високий рівень підготовки випускників свідчить про те, що за минулий навчальний рік усі дев’ятикласники працевлаштовані. Учні 9 класу разом з класним керівником Сідей Г.В. відвідали День відкритих дверей ВПУ №3 та Мукачівський фаховий коледж Національного університету біоресурсів та природокористування в Україні.
Співпраця з батьками.
Виховання учня у гімназії і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною, проводять індивідуальні бесіди .Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.
На протязі 2022 – 2023 навчального року в нашій гімназії проводились акції «Смілива гривня» де було зібрано 760 грн та благодійна акція «Мільйон для ЗСУ» де було зібрано спільними зусиллями батьків наших учнів та працівників закладу 10000 грн. Крім того, проводились благодійні акції по збору солодощів, які були передані в Сумську область. Також наші учні передали нашим захисникам вітальні листівки та малюнки з подякою.
Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників.
Медичне обслуговування гімназистів та працівників гімназії організовано відповідно до нормативно-правової бази:
-Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01;
- Наказ № 518,674 від 20.07.2009 р «Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» Для якісного медичного забезпечення учнів і працівників в освітньому закладі обладнаний медичний кабінет, проводиться санітарно-просвітницька робота серед учнів гімназії та їх батьків.
Відповідно до результатів медичного огляду гімназистів у гімназії формуються медичні групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік.
За уроками фізичного виховання систематично проводиться медико-педагогічний контроль.
Працівники гімназії щорічно проходять поглиблений медичний огляд за графіком медичної установи. Цікавими оздоровчими заходами у гімназії є проведення традиційного Дня здоров’я, шкільної спартакіади, бесіди з медичною сестрою Лавришинець М.І., показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.
Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Робота з охорони праці , безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії. Наказом по гімназії призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі. На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У гімназії в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях гімназії розміщено кілька стендів по безпечній поведінці та правила поводження при повітряній тривозі та надзвичайних ситуаціях. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. В гімназії розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.
Фінансово-господарська діяльність.
Будівля гімназії прийнята в експлуатацію 45 років назад. Але незважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація гімназії разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб гімназії проводиться централізованою бухгалтерією управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам. Вчасно здійснювалися бухгалтерією проплати за спожиті гімназією енергоносії, курси підвищення кваліфікації. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, гімназія не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв. Система опалення знаходиться в задовільному стані. Кожен рік проводиться поточний ремонт класних приміщень, кабінетів та коридорів.
Працівниками централізованої бухгалтерії планово проводиться інвентаризація майна, зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються, або оприбутковуються.
Впродовж серпня – вересня в нашому закладі було організовано укриття площею 84 кв.м – 140 людей.
1. Встановлені бетонні блоки
2. Укомплектовано електрогенератором, засобами пожежогасіння, засобами медичної допомоги
3. Місцями для сидіння – 10 лавочок
4. Баком запасу води – 280 л
Управлінська діяльність.
У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. З підключенням гімназії до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації гімназії , вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами.
Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У гімназії ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання гімназії, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У гімназії адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і , в першу чергу, таких традиційних як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка електронних журналів, щоденників, поведінки, тощо. Здійснюється внутрішньошкільний контроль за рівнем викладання навчальних предметів заступником директора гімназії Товт Ганною Іллівною та Годьмаш Андріанною Василівною. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради гімназії, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація гімназії приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.
Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва Барбівською гімназією більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Я, як директор гімназії,у роботі з працівниками дотримуюсь партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.
ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ у 2023-2024 н.р.
1. Поповнення матеріально-технічної бази гімназії.
2. Покращення надання освітніх послуг.
3. Забезпечення якісної освіти.
4. Ремонт покрівлі гімназії.
5. Відведення дренажної ситеми грунтових вод навколо будівлі гімназії.
6. Ремонт туалетних кімнат на 1 поверсі гімназії.
Наш колектив, я думаю, досяг певних успіхів у всіх напрямках діяльності гімназії.
Головне у нашій справі – результат.
Попереду ще багато планів чого б хотілося зробити. Стосовно результату: ми сіємо, ми живемо своєю роботою, любимо дітей. Нам не байдуже їхнє майбутнє. І ми мріємо, щоб кожен з дітей, що пройшли через наші руки - був здатним вижити в цій не простій ситуації в країні, створив щасливу сім’ю, вболівав за справи держави, чинив добро, справедливість в цьому світі.